Sposoby na regulację i korygowanie kształtu brwi

Regulacja brwi pomaga usunąć z obszaru znajdującego się powyżej powiek włosy, dzięki czemu twarz zyskuje zupełnie inny wyraz. Niestety wiele kobiet zabieg regulacji brwi wykonuje samodzielnie, przez co bardzo często dochodzi do wyrwania większej ilości włosów, niż jest to wskazane. W jaki zatem sposób można uzupełnić ubytki?

kobieta poprawia brwi

Korygowanie kształtu

Kształt brwi można wyregulować, dorysowując krótkie kreski ukryte pomiędzy włosami, zakrywając tym samym obszar, który pozbawiony jest włosów. Przy takim zabiegu regulacji brwi należy wystrzegać się kresek, które będą wydłużać brwi optycznie, ponieważ nie wygląda to zbyt estetycznie. Dzięki temu sposobowi można idealnie skorygować kształt brwi, jednak nie należy przesadzać z ilością zaaplikowanej kredki.

Henna

Bardzo dobrym sposobem, z którego często korzysta regulacja brwi, jest również zastosowanie henny, jednak w tym przypadku należy być ostrożnym, ponieważ można przesadzić z efektem. Brwi mogą bowiem wyglądać bardzo nienaturalnie, a takie coś nie jest w ogóle wskazane. Po zafarbowaniu brwi należy je następnie uczesać, przy pomocy specjalnej szczoteczki. Podczas takiego zabiegu warto pamiętać o tym, aby brwi zaczesywać ku górze, ponieważ wtedy twarz będzie wyglądała naturalnie i pogodnie.

W celu zobaczenia, jak wygląda zabieg regulacji brwi, polecamy również:

Dodaj komentarz

Close Menu