Na czym polega depilacja pastą cukrową?

W Polsce depilacja za pomocą pasty cukrowej dopiero zyskuje na popularności. Tymczasem na Bliskim Wschodzie stosowana jest już od dawna. Na czym polega?

ładnie wydepilowane kobiece nogi

Pasta cukrowa – co to?

Arabki od wieków do depilacji wykorzystywały roztopiony cukier, a więc karmel. W tamtych rejonach pasta cukrowa nazywana jest halaweh. Dzisiaj zamiast karmelu stosuje się natomiast masę zawierającą oprócz cukru, sok z cytryny i mieszankę ziół. Taką pastę można więc przygotować również samodzielnie w domu. Sama depilacja przynosi efekty na 2-3 tygodnie. To świetna metoda depilacji dla alergików oraz osób z żylakami czy pękającymi naczyniami krwionośnymi.

Na czym polega ta metoda depilacji?

Podczas depilacji pastą na zimno należy oderwać pastę z folii lub pudełka. Rozgniata się ją w dłoniach niczym plastelinę aż uzyska złoty kolor. W razie potrzeby można ją umieścić na chwilę w kąpieli wodnej. Potem rozrobioną pastę nakłada się na skórę i energicznie odrywa. Pasta cukrowa jest bardzo wydajna, bo jeden jej fragment można wykorzystać kilka razy. Depilacja pastą na zimno to metoda polecana osobom z żylakami i reakcjami alergicznymi. Zamiast tego można też przeprowadzić depilację na ciepło. Wówczas pastę przez użyciem ogrzewa się w kąpieli wodnej.

Dodaj komentarz

Close Menu