Jak zadbać o swoją skórę?

Wraz z postępem w medycynie estetycznej, wiele kobiet może poprawić swój wygląd. Jest to coś, czego oczekuje każda kobieta, która chciałaby wyglądać wiecznie młodo. Zabiegi medycyny estetycznej, to również świetne uzupełnienie codziennych starań o swój wygląd.

Jak dbać o swoją skórę?

Przede wszystkim powinna być ona poddawana codziennym zabiegom domowym, takim jak stosowanie różnych balsamów, czy maseczek i peelingów wykonywanych w warunkach domowych. Skóra powinna otrzymywać jak najczęściej raczej te preparaty, które zrobione są na podstawie związków występujących w naturze, a także z naturalnych składników.

Jednym z takich zabiegów, na który można sobie pozwolić, w ramach dodatkowej terapii dla skóry, jest eksfoliacja kwasami w trakcie peelingu chemicznego. Jest to zabieg polegający na zastosowaniu związków chemicznych takich jak kwas glikolowy, fenol, kwas trójchlorooctowy i tak dalej. Dany związek działa na konkretne warstwy skóry, lecz wszystkie mają jeden cel, czyli poprawienie wyglądu skóry i sprawienie, by wyglądała ona lepiej przez dłuższy czas. Należy jednak wystrzegać się samodzielnego stosowania kwasów, ponieważ może to mieć dramatyczne skutki. Każdy zabieg powinien być dokonywany przez profesjonalnego dermatologa, który już wcześniej miał z takimi związkami styczność.

Dodaj komentarz

Close Menu